Waiting for indexing
Toyota Tundra 5.7L V8-380Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
380Hp
Modified
410Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
540Nm
Modified
600Nm
Difference
60Nm
Mod Power
7%
Mod Torque
11%
Toyota Tundra 5.7L V8-380Hp
| Brand: | Toyota |
| Model: | Tundra |
| Generation: | 2015 -> |
| Engine: | 5.7L V8-380Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 380Hp |
| Original torque: | 540Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 410Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 600Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Mod Power: | 7% |
| Mod Torque: | 11% |
Data sheet
| Engine Code: | 3UR-FE |
| Displacement: | 5663 CC |
| Bore & Stroke: | 94,0 X 102,0 mm |
| Compression Ratio: | 10.20 : 1 |
| Ecu Model: | Denso 275036-3560 |
| Tools: | Magic Motorsport MAGPRO OBD - |