Waiting for indexing
Toyota Verso 2.2 D-4D 136Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
136Hp
Modified
190Hp
Difference
54Hp
Torque
Original
340Nm
Modified
440Nm
Difference
100Nm
Mod Power
39%
Mod Torque
29%
Fuel Saving
10%
Toyota Verso 2.2 D-4D 136Hp
| Brand: | Toyota |
| Model: | Verso |
| Generation: | 2009 - 2013 |
| Engine: | 2.2 D-4D 136Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 136Hp |
| Original torque: | 340Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 190Hp |
| Power difference: | 54Hp |
| Mod torque: | 440Nm |
| Torque difference: | 100Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 39% |
| Mod Torque: | 29% |
Data sheet
| Engine Code: | 2AD-FTV |
| Displacement: | 2231 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 96,0 mm |
| Compression Ratio: | 16.80 : 1 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - |
| Protocols: | Obd - Bootmode - |