Waiting for indexing
Vauxhall Insignia 2.0 Turbo 250Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
250Hp
Modified
295Hp
Difference
45Hp
Torque
Original
400Nm
Modified
450Nm
Difference
50Nm
Mod Power
18%
Mod Torque
12%
Vauxhall Insignia 2.0 Turbo 250Hp
| Brand: | Vauxhall |
| Model: | Insignia |
| Generation: | 2008 - 2013 |
| Engine: | 2.0 Turbo 250Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 250Hp |
| Original torque: | 400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 295Hp |
| Power difference: | 45Hp |
| Mod torque: | 450Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Mod Power: | 18% |
| Mod Torque: | 12% |
Data sheet
| Engine Code: | A20NHT |
| Displacement: | 1998 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 86,0 mm |
| Compression Ratio: | 9.30 : 1 |
| Ecu Model: | Delco E39 |