Waiting for indexing
Vauxhall Zafira 2.0 Turbo OPC 200Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
200Hp
Modified
240Hp
Difference
40Hp
Torque
Original
250Nm
Modified
360Nm
Difference
110Nm
Mod Power
20%
Mod Torque
44%
Vauxhall Zafira 2.0 Turbo OPC 200Hp
| Brand: | Vauxhall |
| Model: | Zafira |
| Generation: | (A) - 1999 - 2005 |
| Engine: | 2.0 Turbo OPC 200Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 200Hp |
| Original torque: | 250Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 240Hp |
| Power difference: | 40Hp |
| Mod torque: | 360Nm |
| Torque difference: | 110Nm |
| Mod Power: | 20% |
| Mod Torque: | 44% |
Data sheet
| Engine Code: | Z20LET |
| Displacement: | 1998 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 86,0 mm |
| Compression Ratio: | 8.80 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch ME1.5.5 |