Waiting for indexing
Vauxhall Zafira 1.7 CDTi 110Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
110Hp
Modified
150Hp
Difference
40Hp
Torque
Original
260Nm
Modified
330Nm
Difference
70Nm
Mod Power
36%
Mod Torque
26%
Fuel Saving
10%
Vauxhall Zafira 1.7 CDTi 110Hp
| Brand: | Vauxhall |
| Model: | Zafira |
| Generation: | (B) - 2005 - 2011 |
| Engine: | 1.7 CDTi 110Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 110Hp |
| Original torque: | 260Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 150Hp |
| Power difference: | 40Hp |
| Mod torque: | 330Nm |
| Torque difference: | 70Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 36% |
| Mod Torque: | 26% |
Data sheet
| Engine Code: | A17DTJ |
| Displacement: | 1686 CC |
| Bore & Stroke: | 79,0 X 86,0 mm |
| Compression Ratio: | 18.00 : 1 |
| Ecu Model: | Denso SH7058 |