Waiting for indexing
Volkswagen Caddy 1.0 TSI 102Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
102Hp
Modified
120Hp
Difference
18Hp
Torque
Original
175Nm
Modified
210Nm
Difference
35Nm
Mod Power
17%
Mod Torque
20%
Fuel Saving
10%
Volkswagen Caddy 1.0 TSI 102Hp
| Brand: | Volkswagen |
| Model: | Caddy |
| Generation: | Mk5 - 2015 - 2016 |
| Engine: | 1.0 TSI 102Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 102Hp |
| Original torque: | 175Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 120Hp |
| Power difference: | 18Hp |
| Mod torque: | 210Nm |
| Torque difference: | 35Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 17% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Engine Code: | CHZG |
| Displacement: | 999 CC |
| Bore & Stroke: | 74,5 X 76,4 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MED17.5.21 |
| Tools: | Autotuner OBD - |