Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Actros 4146 456Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
456Hp
Modified
520Hp
Difference
64Hp
Torque
Original
2200Nm
Modified
2500Nm
Difference
300Nm
Mod Power
14%
Mod Torque
13%
Mercedes-Benz Trucks Actros 4146 456Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Actros |
| Generation: | All |
| Engine: | 4146 456Hp |
| Original power: | 456Hp |
| Original torque: | 2200Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 520Hp |
| Power difference: | 64Hp |
| Mod torque: | 2500Nm |
| Torque difference: | 300Nm |
| Mod Power: | 14% |
| Mod Torque: | 13% |