Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Actros 3360 598Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
598Hp
Modified
670Hp
Difference
72Hp
Torque
Original
2800Nm
Modified
3150Nm
Difference
350Nm
Mod Power
12%
Mod Torque
12%
Mercedes-Benz Trucks Actros 3360 598Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Actros |
| Generation: | All |
| Engine: | 3360 598Hp |
| Original power: | 598Hp |
| Original torque: | 2800Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 670Hp |
| Power difference: | 72Hp |
| Mod torque: | 3150Nm |
| Torque difference: | 350Nm |
| Mod Power: | 12% |
| Mod Torque: | 12% |
Data sheet
| Tools: | Alientech Kess - |
| Protocols: | Obd - |