Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Actros 3353 530Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
530Hp
Modified
590Hp
Difference
60Hp
Torque
Original
2400Nm
Modified
2820Nm
Difference
420Nm
Mod Power
11%
Mod Torque
17%
Mercedes-Benz Trucks Actros 3353 530Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Actros |
| Generation: | All |
| Engine: | 3353 530Hp |
| Original power: | 530Hp |
| Original torque: | 2400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 590Hp |
| Power difference: | 60Hp |
| Mod torque: | 2820Nm |
| Torque difference: | 420Nm |
| Mod Power: | 11% |
| Mod Torque: | 17% |