Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Actros 3351 510Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
510Hp
Modified
570Hp
Difference
60Hp
Torque
Original
2400Nm
Modified
2850Nm
Difference
450Nm
Mod Power
11%
Mod Torque
18%
Mercedes-Benz Trucks Actros 3351 510Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Actros |
| Generation: | All |
| Engine: | 3351 510Hp |
| Original power: | 510Hp |
| Original torque: | 2400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 570Hp |
| Power difference: | 60Hp |
| Mod torque: | 2850Nm |
| Torque difference: | 450Nm |
| Mod Power: | 11% |
| Mod Torque: | 18% |