Waiting for indexing
Mercedes-Benz CLA 35 AMG - 306Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
306Hp
Modified
345Hp
Difference
39Hp
Torque
Original
400Nm
Modified
480Nm
Difference
80Nm
Mod Power
12%
Mod Torque
20%
Fuel Saving
10%
Mercedes-Benz CLA 35 AMG - 306Hp
| Brand: | Mercedes-Benz |
| Model: | CLA |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 35 AMG - 306Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 306Hp |
| Original torque: | 400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 345Hp |
| Power difference: | 39Hp |
| Mod torque: | 480Nm |
| Torque difference: | 80Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 12% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Engine Code: | M260 DE20 LA |
| Displacement: | 1991 CC |
| Bore & Stroke: | 83,0 X 92,0 mm |
| Compression Ratio: | 8.60 : 1 |
| Protocols: | Obd |