Waiting for indexing
Mercedes-Benz CLA 250 - 224Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
224Hp
Modified
250Hp
Difference
26Hp
Torque
Original
350Nm
Modified
400Nm
Difference
50Nm
Mod Power
11%
Mod Torque
14%
Fuel Saving
10%
Mercedes-Benz CLA 250 - 224Hp
| Brand: | Mercedes-Benz |
| Model: | CLA |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 250 - 224Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 224Hp |
| Original torque: | 350Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 250Hp |
| Power difference: | 26Hp |
| Mod torque: | 400Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 11% |
| Mod Torque: | 14% |
Data sheet
| Displacement: | 1991 CC |
| Bore & Stroke: | 83,0 X 92,0 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MED17.7 |
| Tools: | Alientech KTAG - Dimsport New Trasdata- |
| Protocols: | Obd |