Waiting for indexing
Mercedes-Benz CLA 220 - 190Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
190Hp
Modified
250Hp
Difference
60Hp
Torque
Original
300Nm
Modified
400Nm
Difference
100Nm
Mod Power
31%
Mod Torque
33%
Fuel Saving
10%
Mercedes-Benz CLA 220 - 190Hp
| Brand: | Mercedes-Benz |
| Model: | CLA |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 220 - 190Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 190Hp |
| Original torque: | 300Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 250Hp |
| Power difference: | 60Hp |
| Mod torque: | 400Nm |
| Torque difference: | 100Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 31% |
| Mod Torque: | 33% |
Data sheet
| Displacement: | 1991 CC |
| Protocols: | Obd |