Waiting for indexing
Mercedes-Benz CLA 200 D - 150Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
150Hp
Modified
200Hp
Difference
50Hp
Torque
Original
320Nm
Modified
440Nm
Difference
120Nm
Mod Power
33%
Mod Torque
37%
Fuel Saving
10%
Mercedes-Benz CLA 200 D - 150Hp
| Brand: | Mercedes-Benz |
| Model: | CLA |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 200 D - 150Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 150Hp |
| Original torque: | 320Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 200Hp |
| Power difference: | 50Hp |
| Mod torque: | 440Nm |
| Torque difference: | 120Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 33% |
| Mod Torque: | 37% |
Data sheet
| Displacement: | 1950 CC |
| Ecu Model: | Bosch MD1CP001 |
| Tools: | Alientech KTAG - Autotuner Bench - |
| Protocols: | Obd |