Waiting for indexing
Mercedes-Benz CLA 180d - 116Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
116Hp
Modified
145Hp
Difference
29Hp
Torque
Original
260Nm
Modified
310Nm
Difference
50Nm
Mod Power
25%
Mod Torque
19%
Fuel Saving
10%
Mercedes-Benz CLA 180d - 116Hp
| Brand: | Mercedes-Benz |
| Model: | CLA |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 180d - 116Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 116Hp |
| Original torque: | 260Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 145Hp |
| Power difference: | 29Hp |
| Mod torque: | 310Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 25% |
| Mod Torque: | 19% |
Data sheet
| Displacement: | 1461 CC |
| Tools: | Autotuner Bench - |
| Protocols: | Obd |