Waiting for indexing
MAN TGX 18.480
Original
Modified
Difference
Power
Original
480Hp
Modified
480Hp
Difference
0Hp
Torque
Original
2300Nm
Modified
2576Nm
Difference
276Nm
Mod Torque
12%
Fuel Saving
5%
MAN TGX 18.480
| Brand: | MAN |
| Model: | TGX 18.480 |
| Generation: | 2012-2016 |
| Engine: | D26 480Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 480Hp |
| Original torque: | 2300Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 480Hp |
| Power difference: | 0Hp |
| Mod torque: | 2576Nm |
| Torque difference: | 276Nm |
| Fuel Saving: | 5 |
| Mod Torque: | 12% |
Data sheet
| Engine Code: | D26 480Hp |
| Ecu Model: | Bosch EDC17CV42 |