Waiting for indexing
Lamborghini Murcielago 6.5 V12 LP640-4 640Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
640Hp
Modified
665Hp
Difference
25Hp
Torque
Original
660Nm
Modified
688Nm
Difference
28Nm
Mod Power
3%
Mod Torque
4%
Lamborghini Murcielago 6.5 V12 LP640-4 640Hp
| Brand: | Lamborghini |
| Model: | Murcielago |
| Generation: | All |
| Engine: | 6.5 V12 LP640-4 640Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 640Hp |
| Original torque: | 660Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 665Hp |
| Power difference: | 25Hp |
| Mod torque: | 688Nm |
| Torque difference: | 28Nm |
| Mod Power: | 3% |
| Mod Torque: | 4% |
Data sheet
| Engine Code: | L537 |
| Displacement: | 6496 CC |
| Bore & Stroke: | 88,0 X 89,0 mm |
| Compression Ratio: | 11.00 : 1 |
| Ecu Model: | Campi 05S |
| Tools: | Alientech KTAG - |