Waiting for indexing
Lamborghini Murcielago 6.2 V12 580Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
580Hp
Modified
602Hp
Difference
22Hp
Torque
Original
650Nm
Modified
679Nm
Difference
29Nm
Mod Power
3%
Mod Torque
4%
Lamborghini Murcielago 6.2 V12 580Hp
| Brand: | Lamborghini |
| Model: | Murcielago |
| Generation: | All |
| Engine: | 6.2 V12 580Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 580Hp |
| Original torque: | 650Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 602Hp |
| Power difference: | 22Hp |
| Mod torque: | 679Nm |
| Torque difference: | 29Nm |
| Mod Power: | 3% |
| Mod Torque: | 4% |
Data sheet
| Engine Code: | L535 |
| Displacement: | 6192 CC |
| Bore & Stroke: | 87,0 X 86,8 mm |
| Compression Ratio: | 10.70 : 1 |
| Ecu Model: | Campi 05S |