Waiting for indexing
Infiniti Q60 3.7 V6 320hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
320Hp
Modified
339Hp
Difference
19Hp
Torque
Original
360Nm
Modified
389Nm
Difference
29Nm
Mod Power
5%
Mod Torque
8%
Infiniti Q60 3.7 V6 320hp
| Brand: | Infiniti |
| Model: | Q60 |
| Generation: | -> 2016 |
| Engine: | 3.7 V6 320Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 320Hp |
| Original torque: | 360Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 339Hp |
| Power difference: | 19Hp |
| Mod torque: | 389Nm |
| Torque difference: | 29Nm |
| Mod Power: | 5% |
| Mod Torque: | 8% |
Data sheet
| Engine Code: | VQ37VH |
| Displacement: | 3696 CC |
| Bore & Stroke: | 95,5 X 86,0 mm |
| Compression Ratio: | 11.00 : 1 |