Waiting for indexing
Infiniti Q60 S 3.0 Bi-Turbo 405hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
405Hp
Modified
455Hp
Difference
50Hp
Torque
Original
475Nm
Modified
525Nm
Difference
50Nm
Mod Power
12%
Mod Torque
10%
Infiniti Q60 S 3.0 Bi-Turbo 405hp
| Brand: | Infiniti |
| Model: | Q60 |
| Generation: | 2016 -> |
| Engine: | S 3.0 Bi-Turbo 405Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 405Hp |
| Original torque: | 475Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 455Hp |
| Power difference: | 50Hp |
| Mod torque: | 525Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Mod Power: | 12% |
| Mod Torque: | 10% |
Data sheet
| Engine Code: | VR30DDTT |
| Displacement: | 2997 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 86,0 mm |
| Compression Ratio: | 10.30 : 1 |
| Ecu Model: | Hitachi SN72533 / Hitachi SN72533 gen2 |
| Tools: | PCM-Flash- |