Waiting for indexing
Infiniti Q50 2.2d 170hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
170Hp
Modified
200Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
400Nm
Modified
460Nm
Difference
60Nm
Mod Power
17%
Mod Torque
15%
Fuel Saving
10%
Infiniti Q50 2.2d 170hp
| Brand: | Infiniti |
| Model: | Q50 |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 2.2d 170Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 170Hp |
| Original torque: | 400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 200Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 460Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 17% |
| Mod Torque: | 15% |
Data sheet
| Engine Code: | OM651 |
| Displacement: | 2143 CC |
| Bore & Stroke: | 83,0 X 99,0 mm |
| Compression Ratio: | 16.20 : 1 |
| Ecu Model: | Delphi 3.N5 / Delphi CRD3.x |