Waiting for indexing
Infiniti Q50 2.0T 211hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
211Hp
Modified
250Hp
Difference
39Hp
Torque
Original
350Nm
Modified
400Nm
Difference
50Nm
Mod Power
18%
Mod Torque
14%
Infiniti Q50 2.0T 211hp
| Brand: | Infiniti |
| Model: | Q50 |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 2.0T 211Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 211Hp |
| Original torque: | 350Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 250Hp |
| Power difference: | 39Hp |
| Mod torque: | 400Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Mod Power: | 18% |
| Mod Torque: | 14% |
Data sheet
| Engine Code: | M270 |
| Displacement: | 1991 CC |
| Bore & Stroke: | 83,0 X 92,0 mm |
| Compression Ratio: | 9.80 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MED17.7.2 |
| Tools: | Alientech Kess - |
| Protocols: | Obd - |