Waiting for indexing
Fiat Strada 1.3 MJTD 95hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
95Hp
Modified
115Hp
Difference
20Hp
Torque
Original
200Nm
Modified
250Nm
Difference
50Nm
Mod Power
21%
Mod Torque
25%
Fuel Saving
10%
Fiat Strada 1.3 MJTD 95hp
| Brand: | Fiat |
| Model: | Strada |
| Generation: | All |
| Engine: | 1.3 MJTD 95Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 95Hp |
| Original torque: | 200Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 115Hp |
| Power difference: | 20Hp |
| Mod torque: | 250Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 21% |
| Mod Torque: | 25% |
Data sheet
| Engine Code: | 199B1000 |
| Displacement: | 1248 CC |
| Bore & Stroke: | 69,6 X 82,0 mm |
| Compression Ratio: | 17.60 : 1 |
| Ecu Model: | Marelli MJ8DF |