Waiting for indexing
Fiat Strada 1.3 MJTD 85hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
85Hp
Modified
110Hp
Difference
25Hp
Torque
Original
200Nm
Modified
250Nm
Difference
50Nm
Mod Power
29%
Mod Torque
25%
Fuel Saving
10%
Fiat Strada 1.3 MJTD 85hp
| Brand: | Fiat |
| Model: | Strada |
| Generation: | All |
| Engine: | 1.3 MJTD 85Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 85Hp |
| Original torque: | 200Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 110Hp |
| Power difference: | 25Hp |
| Mod torque: | 250Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 29% |
| Mod Torque: | 25% |
Data sheet
| Engine Code: | 223A9000 |
| Displacement: | 1248 CC |
| Bore & Stroke: | 69,6 X 82,0 mm |
| Compression Ratio: | 17.60 : 1 |
| Ecu Model: | Marelli MJD6F3 |
| Tools: | Alientech Kess - |
| Protocols: | Obd - |