Waiting for indexing
Fiat Stilo 2.4i 20v 170hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
170Hp
Modified
185Hp
Difference
15Hp
Torque
Original
221Nm
Modified
240Nm
Difference
19Nm
Mod Power
8%
Mod Torque
8%
Fiat Stilo 2.4i 20v 170hp
| Brand: | Fiat |
| Model: | Stilo |
| Generation: | 2001 - 2007 |
| Engine: | 2.4i 20v 170Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 170Hp |
| Original torque: | 221Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 185Hp |
| Power difference: | 15Hp |
| Mod torque: | 240Nm |
| Torque difference: | 19Nm |
| Mod Power: | 8% |
| Mod Torque: | 8% |
Data sheet
| Engine Code: | 192A2000 |
| Displacement: | 2446 CC |
| Bore & Stroke: | 83,0 X 90,4 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch ME7.3H4 |
| Tools: | Alientech Kess - FGtech- Piasini- |