Waiting for indexing
Fiat Sedici 2.0 Mjet 150hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
150Hp
Modified
180Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
367Nm
Modified
420Nm
Difference
53Nm
Mod Power
20%
Mod Torque
14%
Fuel Saving
10%
Fiat Sedici 2.0 Mjet 150hp
| Brand: | Fiat |
| Model: | Sedici |
| Generation: | All |
| Engine: | 2.0 Mjet 150Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 150Hp |
| Original torque: | 367Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 180Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 420Nm |
| Torque difference: | 53Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 20% |
| Mod Torque: | 14% |
Data sheet
| Displacement: | 1956 CC |
| Bore & Stroke: | 83,0 X 90,4 mm |
| Compression Ratio: | 16.50 : 1 |