Waiting for indexing
DS 3 Crossback 1.5 BlueHDI 102hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
102Hp
Modified
130Hp
Difference
28Hp
Torque
Original
250Nm
Modified
300Nm
Difference
50Nm
Mod Power
27%
Mod Torque
20%
Fuel Saving
10%
DS 3 Crossback 1.5 BlueHDI 102hp
| Brand: | DS |
| Model: | 3 Crossback |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 1.5 BlueHDI 102Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 102Hp |
| Original torque: | 250Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 130Hp |
| Power difference: | 28Hp |
| Mod torque: | 300Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 27% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Displacement: | 1499 CC |