Waiting for indexing
DS 3 Crossback 1.2 Puretech 130hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
130Hp
Modified
170Hp
Difference
40Hp
Torque
Original
230Nm
Modified
300Nm
Difference
70Nm
Mod Power
30%
Mod Torque
30%
Fuel Saving
10%
DS 3 Crossback 1.2 Puretech 130hp
| Brand: | DS |
| Model: | 3 Crossback |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 1.2 Puretech 130Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 130Hp |
| Original torque: | 230Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 170Hp |
| Power difference: | 40Hp |
| Mod torque: | 300Nm |
| Torque difference: | 70Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 30% |
| Mod Torque: | 30% |
Data sheet
| Displacement: | 1199 CC |