Waiting for indexing
Citroen Xantia 2.0T 150hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
150Hp
Modified
192Hp
Difference
42Hp
Torque
Original
235Nm
Modified
300Nm
Difference
65Nm
Mod Power
28%
Mod Torque
27%
Fuel Saving
10%
Citroen Xantia 2.0T 150hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | Xantia |
| Generation: | All |
| Engine: | 2.0T 150Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 150Hp |
| Original torque: | 235Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 192Hp |
| Power difference: | 42Hp |
| Mod torque: | 300Nm |
| Torque difference: | 65Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 28% |
| Mod Torque: | 27% |
Data sheet
| Ecu Model: | Bosch M3.2 |
| Tools: | Eprom programmer- |