Waiting for indexing
Citroen DS 7 Crossback 2.0 BlueHDi 180hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
180Hp
Modified
210Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
400Nm
Modified
460Nm
Difference
60Nm
Mod Power
16%
Mod Torque
15%
Fuel Saving
10%
Citroen DS 7 Crossback 2.0 BlueHDi 180hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | DS 7 Crossback |
| Generation: | 2018 -> |
| Engine: | 2.0 BlueHDi 180Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 180Hp |
| Original torque: | 400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 210Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 460Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 16% |
| Mod Torque: | 15% |
Data sheet
| Engine Code: | EHZ |
| Displacement: | 1997 CC |