Waiting for indexing
Citroen C5 Aircross 1.6 Puretech 180hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
180Hp
Modified
215Hp
Difference
35Hp
Torque
Original
250Nm
Modified
300Nm
Difference
50Nm
Mod Power
19%
Mod Torque
20%
Fuel Saving
10%
Citroen C5 Aircross 1.6 Puretech 180hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | C5 Aircross |
| Generation: | 2018 -> |
| Engine: | 1.6 Puretech 180Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 180Hp |
| Original torque: | 250Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 215Hp |
| Power difference: | 35Hp |
| Mod torque: | 300Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 19% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Displacement: | 1598 CC |
| Bore & Stroke: | 77,0 X 85,8 mm |
| Tools: | CMD CMD Bench - |