Waiting for indexing
Citroen C4 Picasso / C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 150Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
150Hp
Modified
200Hp
Difference
50Hp
Torque
Original
370Nm
Modified
450Nm
Difference
80Nm
Mod Power
33%
Mod Torque
21%
Fuel Saving
10%
Citroen C4 Picasso / C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 150Hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | C4 Picasso / C4 SpaceTourer |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 2.0 BlueHDi 150Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 150Hp |
| Original torque: | 370Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 200Hp |
| Power difference: | 50Hp |
| Mod torque: | 450Nm |
| Torque difference: | 80Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 33% |
| Mod Torque: | 21% |
Data sheet
| Displacement: | 1997 CC |
| Bore & Stroke: | 85,0 X 88,0 mm |
| Compression Ratio: | 16.70 : 1 |