Waiting for indexing
Citroen C4 Picasso / C4 SpaceTourer 1.6 BlueHDi 120Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
120Hp
Modified
145Hp
Difference
25Hp
Torque
Original
254Nm
Modified
350Nm
Difference
96Nm
Mod Power
20%
Mod Torque
37%
Fuel Saving
10%
Citroen C4 Picasso / C4 SpaceTourer 1.6 BlueHDi 120Hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | C4 Picasso / C4 SpaceTourer |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 1.6 BlueHDi 120Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 120Hp |
| Original torque: | 254Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 145Hp |
| Power difference: | 25Hp |
| Mod torque: | 350Nm |
| Torque difference: | 96Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 20% |
| Mod Torque: | 37% |
Data sheet
| Displacement: | 1560 CC |
| Bore & Stroke: | 75,0 X 88,3 mm |
| Compression Ratio: | 16.00 : 1 |