Waiting for indexing
Citroen C4 Picasso / C4 SpaceTourer 2.0i 143Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
143Hp
Modified
153Hp
Difference
10Hp
Torque
Original
200Nm
Modified
220Nm
Difference
20Nm
Mod Power
6%
Mod Torque
10%
Fuel Saving
10%
Citroen C4 Picasso / C4 SpaceTourer 2.0i 143Hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | C4 Picasso / C4 SpaceTourer |
| Generation: | 2006 - 2013 |
| Engine: | 2.0i 143Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 143Hp |
| Original torque: | 200Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 153Hp |
| Power difference: | 10Hp |
| Mod torque: | 220Nm |
| Torque difference: | 20Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 6% |
| Mod Torque: | 10% |
Data sheet
| Engine Code: | RFJ |
| Displacement: | 1997 CC |
| Bore & Stroke: | 85,0 X 88,0 mm |
| Compression Ratio: | 10.80 : 1 |
| Ecu Model: | Marelli IAW 6LP |
| Tools: | Alientech KTAG - Dimsport New Trasdata- |