Waiting for indexing
Citroen C4 2.0 HDi 136Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
136Hp
Modified
165Hp
Difference
29Hp
Torque
Original
320Nm
Modified
380Nm
Difference
60Nm
Mod Power
21%
Mod Torque
18%
Fuel Saving
10%
Citroen C4 2.0 HDi 136Hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | C4 |
| Generation: | 2010 - 2015 |
| Engine: | 2.0 HDi 136Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 136Hp |
| Original torque: | 320Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 165Hp |
| Power difference: | 29Hp |
| Mod torque: | 380Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 21% |
| Mod Torque: | 18% |
Data sheet
| Engine Code: | DW10FD |
| Displacement: | 1997 CC |
| Bore & Stroke: | 85,0 X 88,0 mm |
| Compression Ratio: | 17.60 : 1 |
| Ecu Model: | Delphi DCM6.2A |
| Tools: | Alientech Kess - CMD OBD - |