Waiting for indexing
Citroen C1 1.0i 68Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
68Hp
Modified
79Hp
Difference
11Hp
Torque
Original
93Nm
Modified
122Nm
Difference
29Nm
Mod Power
16%
Mod Torque
31%
Citroen C1 1.0i 68Hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | C1 |
| Generation: | 2005 - 2013 |
| Engine: | 1.0i 68Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 68Hp |
| Original torque: | 93Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 79Hp |
| Power difference: | 11Hp |
| Mod torque: | 122Nm |
| Torque difference: | 29Nm |
| Mod Power: | 16% |
| Mod Torque: | 31% |
Data sheet
| Engine Code: | 386F |
| Displacement: | 998 CC |
| Bore & Stroke: | 71,0 X 84,0 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch M7.9.5 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - CMD CMD Bench - CMD OBD - Dimsport New Trasdata- FGtech- Galetto- |