Waiting for indexing
Citroen Berlingo 1.5 BlueHDI 75 - 75Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
75Hp
Modified
125Hp
Difference
50Hp
Torque
Original
230Nm
Modified
295Nm
Difference
65Nm
Mod Power
66%
Mod Torque
28%
Fuel Saving
10%
Citroen Berlingo 1.5 BlueHDI 75 - 75Hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | Berlingo |
| Generation: | 2018 -> |
| Engine: | 1.5 BlueHDI 75 - 75Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 75Hp |
| Original torque: | 230Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 125Hp |
| Power difference: | 50Hp |
| Mod torque: | 295Nm |
| Torque difference: | 65Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 66% |
| Mod Torque: | 28% |
Data sheet
| Engine Code: | DV5 |
| Displacement: | 1499 CC |
| Bore & Stroke: | 75,0 X 84,8 mm |
| Compression Ratio: | 16.40 : 1 |