Waiting for indexing
Citroen Berlingo 1.5 BlueHDI 130 - 130Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
130Hp
Modified
155Hp
Difference
25Hp
Torque
Original
300Nm
Modified
360Nm
Difference
60Nm
Mod Power
19%
Mod Torque
20%
Fuel Saving
10%
Citroen Berlingo 1.5 BlueHDI 130 - 130Hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | Berlingo |
| Generation: | 2018 -> |
| Engine: | 1.5 BlueHDI 130 - 130Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 130Hp |
| Original torque: | 300Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 155Hp |
| Power difference: | 25Hp |
| Mod torque: | 360Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 19% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Engine Code: | DV5 |
| Displacement: | 1499 CC |
| Bore & Stroke: | 75,0 X 84,8 mm |
| Compression Ratio: | 16.40 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MD1CS003 |
| Tools: | Autotuner Bench - CMD CMD Bench - Magic Motorsport Bench / Flex - |