Waiting for indexing
Audi Q7 4.2 FSI 350Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
350Hp
Modified
367Hp
Difference
17Hp
Torque
Original
440Nm
Modified
458Nm
Difference
18Nm
Mod Power
4%
Mod Torque
4%
Audi Q7 4.2 FSI 350Hp
| Brand: | Audi |
| Model: | Q7 |
| Generation: | 2010 - 2014 |
| Engine: | 4.2 FSI 350Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 350Hp |
| Original torque: | 440Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 367Hp |
| Power difference: | 17Hp |
| Mod torque: | 458Nm |
| Torque difference: | 18Nm |
| Mod Power: | 4% |
| Mod Torque: | 4% |
Data sheet
| Engine Code: | BAR |
| Displacement: | 4163 CC |
| Bore & Stroke: | 84,5 X 92,8 mm |
| Compression Ratio: | 12.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MED9 |
| Tools: | Magic Motorsport MAGPRO OBD - |