Waiting for indexing
Audi Q7 3.0 TDI 204Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
204Hp
Modified
295Hp
Difference
91Hp
Torque
Original
450Nm
Modified
600Nm
Difference
150Nm
Mod Power
44%
Mod Torque
33%
Fuel Saving
10%
Audi Q7 3.0 TDI 204Hp
| Brand: | Audi |
| Model: | Q7 |
| Generation: | 2010 - 2014 |
| Engine: | 3.0 TDI 204Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 204Hp |
| Original torque: | 450Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 295Hp |
| Power difference: | 91Hp |
| Mod torque: | 600Nm |
| Torque difference: | 150Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 44% |
| Mod Torque: | 33% |
Data sheet
| Engine Code: | CJGC |
| Displacement: | 2967 CC |
| Bore & Stroke: | 83,0 X 91,4 mm |
| Compression Ratio: | 16.80 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch EDC17CP44 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - Autotuner OBD - CMD OBD - CMD Tricore Boottool - Dimsport Genius- |