Waiting for indexing
Audi Q7 6.0 V12 TDI 500Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
500Hp
Modified
600Hp
Difference
100Hp
Torque
Original
1000Nm
Modified
1200Nm
Difference
200Nm
Mod Power
20%
Mod Torque
20%
Fuel Saving
10%
Audi Q7 6.0 V12 TDI 500Hp
| Brand: | Audi |
| Model: | Q7 |
| Generation: | 2006 - 2010 |
| Engine: | 6.0 V12 TDI 500Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 500Hp |
| Original torque: | 1000Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 600Hp |
| Power difference: | 100Hp |
| Mod torque: | 1200Nm |
| Torque difference: | 200Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 20% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Engine Code: | CCGA |
| Displacement: | 5934 CC |
| Bore & Stroke: | 83,0 X 91,4 mm |
| Compression Ratio: | 16.00 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch EDC17CP24 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - CMD OBD - |