Waiting for indexing
Audi A4 45 TFSI 245Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
245Hp
Modified
295Hp
Difference
50Hp
Torque
Original
370Nm
Modified
445Nm
Difference
75Nm
Mod Power
20%
Mod Torque
20%
Fuel Saving
10%
Audi A4 45 TFSI 245Hp
| Brand: | Audi |
| Model: | A4 |
| Generation: | B9 - 2019 -> |
| Engine: | 45 TFSI 245Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 245Hp |
| Original torque: | 370Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 295Hp |
| Power difference: | 50Hp |
| Mod torque: | 445Nm |
| Torque difference: | 75Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 20% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Displacement: | 1984 CC |
| Bore & Stroke: | 82,5 X 92,8 mm |
| Compression Ratio: | 11.65 : 1 |
| Tools: | PCM-Flash- |