Waiting for indexing
Audi A4 45 TDI 231Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
231Hp
Modified
350Hp
Difference
119Hp
Torque
Original
500Nm
Modified
720Nm
Difference
220Nm
Mod Power
51%
Mod Torque
44%
Fuel Saving
10%
Audi A4 45 TDI 231Hp
| Brand: | Audi |
| Model: | A4 |
| Generation: | B9 - 2019 -> |
| Engine: | 45 TDI 231Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 231Hp |
| Original torque: | 500Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 350Hp |
| Power difference: | 119Hp |
| Mod torque: | 720Nm |
| Torque difference: | 220Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 51% |
| Mod Torque: | 44% |
Data sheet
| Displacement: | 2967 CC |
| Bore & Stroke: | 83,0 X 91,4 mm |
| Compression Ratio: | 16.00 : 1 |