Waiting for indexing
Audi A4 40 TDI 190Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
190Hp
Modified
220Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
400Nm
Modified
450Nm
Difference
50Nm
Mod Power
15%
Mod Torque
12%
Fuel Saving
10%
Audi A4 40 TDI 190Hp
| Brand: | Audi |
| Model: | A4 |
| Generation: | B9 - 2019 -> |
| Engine: | 40 TDI 190Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 190Hp |
| Original torque: | 400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 220Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 450Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 15% |
| Mod Torque: | 12% |
Data sheet
| Displacement: | 1968 CC |
| Bore & Stroke: | 81,0 X 95,5 mm |
| Compression Ratio: | 15.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch EDC17C74 |
| Tools: | CMD OBD - Dimsport Genius- |