Waiting for indexing
Citroen Jumper 2.2 HDi 150hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
150Hp
Modified
180Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
350Nm
Modified
410Nm
Difference
60Nm
Mod Power
20%
Mod Torque
17%
Fuel Saving
10%
Citroen Jumper 2.2 HDi 150hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | Jumper |
| Generation: | 2015 -> |
| Engine: | 2.2 HDi 150Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 150Hp |
| Original torque: | 350Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 180Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 410Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 20% |
| Mod Torque: | 17% |
Data sheet
| Engine Code: | PUMA 22DT |
| Displacement: | 2198 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 94,6 mm |
| Ecu Model: | Siemens/Continental SID208 |
| Tools: | Alientech KTAG - CMD OBD - Magic Motorsport MAGPRO OBD - |