Waiting for indexing
Citroen Jumper 2.0 BlueHDI 110hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
110Hp
Modified
200Hp
Difference
90Hp
Torque
Original
300Nm
Modified
450Nm
Difference
150Nm
Mod Power
81%
Mod Torque
50%
Fuel Saving
10%
Citroen Jumper 2.0 BlueHDI 110hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | Jumper |
| Generation: | 2015 -> |
| Engine: | 2.0 BlueHDI 110Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 110Hp |
| Original torque: | 300Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 200Hp |
| Power difference: | 90Hp |
| Mod torque: | 450Nm |
| Torque difference: | 150Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 81% |
| Mod Torque: | 50% |
Data sheet
| Displacement: | 2198 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 94,6 mm |
| Ecu Model: | Delphi DCM6.2A |
| Tools: | Alientech KTAG - CMD Tricore Boottool - |