Waiting for indexing
Citroen C3 Aircross 1.2 Puretech - 130Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
130Hp
Modified
150Hp
Difference
20Hp
Torque
Original
230Nm
Modified
270Nm
Difference
40Nm
Mod Power
15%
Mod Torque
17%
Fuel Saving
10%
Citroen C3 Aircross 1.2 Puretech - 130Hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | C3 Aircross |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 1.2 Puretech - 130Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 130Hp |
| Original torque: | 230Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 150Hp |
| Power difference: | 20Hp |
| Mod torque: | 270Nm |
| Torque difference: | 40Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 15% |
| Mod Torque: | 17% |