Waiting for indexing
Citroen C3 Aircross 1.2 Puretech - 110Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
110Hp
Modified
130Hp
Difference
20Hp
Torque
Original
205Nm
Modified
245Nm
Difference
40Nm
Mod Power
18%
Mod Torque
19%
Fuel Saving
10%
Citroen C3 Aircross 1.2 Puretech - 110Hp
| Brand: | Citroen |
| Model: | C3 Aircross |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 1.2 Puretech - 110Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 110Hp |
| Original torque: | 205Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 130Hp |
| Power difference: | 20Hp |
| Mod torque: | 245Nm |
| Torque difference: | 40Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 18% |
| Mod Torque: | 19% |
Data sheet
| Ecu Model: | Siemens/Continental V46.1 |
| Tools: | Autotuner OBD - |