Waiting for indexing
Toyota LandCruiser 200 4.5 D4-D 235Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
235Hp
Modified
330Hp
Difference
95Hp
Torque
Original
650Nm
Modified
800Nm
Difference
150Nm
Mod Power
40%
Mod Torque
23%
Fuel Saving
10%
Toyota LandCruiser 200 4.5 D4-D 235Hp
| Brand: | Toyota |
| Model: | LandCruiser |
| Generation: | 200 |
| Engine: | 4.5 D4-D 235Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 235Hp |
| Original torque: | 650Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 330Hp |
| Power difference: | 95Hp |
| Mod torque: | 800Nm |
| Torque difference: | 150Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 40% |
| Mod Torque: | 23% |
Data sheet
| Engine Code: | 1VD-FTV |
| Displacement: | 4461 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 96,0 mm |
| Compression Ratio: | 16.80 : 1 |
| Ecu Model: | Denso 275922-001 (CAN) |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - Bitbox- Dimsport Genius- Magic Motorsport MAGPRO OBD - PCM-Flash- |