Waiting for indexing
Seat Arona 1.0 TGI - 90Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
90Hp
Modified
115Hp
Difference
25Hp
Torque
Original
160Nm
Modified
205Nm
Difference
45Nm
Mod Power
27%
Mod Torque
28%
Seat Arona 1.0 TGI - 90Hp
| Brand: | Seat |
| Model: | Arona |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 1.0 TGI - 90Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 90Hp |
| Original torque: | 160Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 115Hp |
| Power difference: | 25Hp |
| Mod torque: | 205Nm |
| Torque difference: | 45Nm |
| Mod Power: | 27% |
| Mod Torque: | 28% |
Data sheet
| Engine Code: | DBYA |
| Displacement: | 999 CC |
| Bore & Stroke: | 74,5 X 76,4 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |